پروژه تعویض جداول بولوار جمهوری اسلامی


یکی از اقدامات انجام شده در راستای زیباسازی بولوار جمهوری، اجرای سنگ به جای جدول بوده است.
با توجه به اینکه جدول از زیبایی مناسبی برخوردار نبوده و استقامت بالایی نیز ندارد، در بولوار جمهوری به جای جدول از سنگ استفاده شده است.
استقامت، عمر و کیفیت بالای سنگ، زیبایی و همخوانی سنگ با آب و هوای کرمان، عدم نیاز به نگهداری، تمیز کردن و رنگ زدن از دلایل انتخاب سنگ به جای جدول بوده است.اجرای سنگ در بولوار جمهوری حدفاصل میدان آزادی تا چهارراه فرهنگیان انجام شده است.

 


احداث بوستان امام رضا (ع)

 


بوستان امام رضا (ع) با 2800 مترمربع مساحت است.

احداث پارک محله‌ای شهیدان قطبی‌نژاد

 


پارک محله‌ای قطبی‌نژاد با 550 مترمربع مساحت در حال ساخت است که  195 متر طول جدول‌گذاری و 208 مترمربع فرش موزاییک در آن انجامشده است.

احداث پارک محله‌ای بهارستان

 


پارک محله‌ای (مشارکتی) بهارستان با 1755 مترمربع مساحت ساخته شد.

احداث پارک محله‌ای کمیل

 


احداث پارک محله‌ای کمیل که عملیات اجرایی آن از  سال 97 آغاز شده بود.

محوطه‌سازی روبه‌روی برج ماهان

 


این پروژه در بولوار جمهوری، بعد از سه راهی هوانیروز، جنب برج ماهان با 2200 مترمربع مساحت اجرا شده است.

احداث پیاده‌رو سلامت


پیاده‌رو سلامت، در بولوار جمهوری اسلامی، جنب اداره ورزش در دست احداث است که  210 متر جدول‌گذاری و 162 مترمکعب فرش موزاییک آن انجام شده است.

مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان

بوستان حاشیه‌ای بولوار کوثر
ساخت بوستان حاشیه‌ای بولوار کوثر با مساحت 4000 مترمربع، از آذر 94 شروع شد و در فروردین 95 به پایان رسید.
این بوستان دارای نیمکت نوری در سه نمونۀ متفاوت است؛ ضمن این‌که سنگ‌فرش کف‌نوری، طاق با حلقه‌های نوری، المان با آب‌نمای نوری، کلاه‌های آویز نوری، آلاچیق جهت اسکان، فضای سبز با کاشت نمونۀ گل‌های خاص و متفاوت، از ویژگی‌های بوستان حاشیه‌ای کوثر است.


بوستان رادیو
بوستان رادیو، یکی دیگر از بوستان‌های ده‌‌گانه‌ شهرداری در منطقه دو، در روزهای پایانی سال 95 افتتاح شد.این بوستان که ۱۷۵۰۰ مترمربع مساحت دارد، جهت قدردانی از دست‌اندرکاران رادیوی کرمان که پل ارتباطی شهرداری و شهروندان کرمانی هستند، به نام «رادیو» نام‌گذاری شد. بوستان رادیو با امکانات رفاهی چون سکوهای اقامتی، وسایل بازی، فضای سبز و مبلمان شهری، میزبان شهروندان و مسافران نوروزی است.


بوستان حرکت
بوستان حرکت از جمله بوستان‌های ده‌گانۀ منطقه دو بود که در ایام پایانی سال 95 همراه با برگزاری آیین جشن، به بهره‌برداری رسید.
بوستان حرکت از جمله بوستان‌های منحصربه‌فرد و دارای المان‌های خاص است.المان‌های این بوستان شامل اسب، بالون، طاق متحرک، چتر و ... است که با نورپردازی جذاب، زیبایی آن‌ها دو برابر شده است.این بوستان که در مجاور هتل پارس قرار دارد، به‌دلیل جذابیت‌های خاصش، به‌ویژه در ایام تعطیلات نوروز مورد استقبال بی‌نظیر شهروندان و مسافران قرار گرفت.


بوستان ملل
بوستان ملل دیگر بوستان از پروژه‌های ده‌گانۀ منطقه دو است که با توجه به قرار داشتن در مجاورت هتل پارس و مسیر گردشگران خارجی، به شکلی خاص طراحی و ساخته شده است.بوستان ملل که در آخرین شب‌های سال 95 افتتاح شد، دارای المان‌هایی جذاب و متفاوت ازجمله زن و مرد بارانی و آب‌نمای ماتریسی ساعت است که به شکلی هوشمندانه نورپردازی شده؛ ضمن این‌که وجود آلاچیق در این بوستان، بر استقبال مردم در استفاده از آن افزوده است.


بوستان کتاب
بوستان کتاب یکی از بوستان‌های ده‌گانۀ منطقه دو شهر کرمان است که در شب‌های پایانی سال 95 به بهره‌برداری رسید.
 این بوستان که در مجاورت دانشکدۀ فنی واقع شده، دارای المان‌های کتاب از نویسندگان کرمانی است؛ ضمن این‌که تمام المان‌ها از جنس سنگ است.هم‌چنین نورپردازی این بوستان که جنب دربِ ورودی دانشکدۀ فنی قرار دارد، حال‌و‌هوای خاصی به این محدوده بخشیده است.


بوستان فیروزه
بوستان محله‌ای فیروزه، یکی از بوستان‌های ده‌گانۀ منطقه دو شهرداری کرمان است که در شب‌های پایانی سال 95 به بهره برداری رسید.
این بوستان که در الغدیر یک، خیابان یاس واقع شده است؛ 3000 مترمربع فضا دارد و مجموعۀ وسایل بازی کودکان، مبلمان شهری، روشنایی لوکس، فضای سبز، وسایل تندرستی و میز تنیس از امکانات این بوستان است.


بوستان یاس سفید
بوستان یاس سفید با 1275 مترمربع وسعت، در طاهرآباد واقع شده است.این بوستان که از مبلمان شهری و فضای سبز برخوردار است، قبل از سال 96 افتتاح شد.

آب‌نمای موزیکال بوستان مادر
آب‌نمای موزیکال بوستان مادر، با دارا بودن برنامه‌های متنوع موزیکال، در این بوستان در حال ساخت است و تاکنون 96 درصد پیش‌رفت فیزیکی داشته است.این آب‌نما که دارای گل‌کارهای جذاب است، زیباترین، جذاب‌ترین و بزرگ‌ترین آب‌نمای موزیکال جنوب‌شرق کشور خواهد بود که نحوۀ کارکرد آن منحصربه‌فرد است.زیرزمین آب‌نمای موزیکال بوستان مادر ، از تجهیزات آب‌نما شامل پمپ‌ها، مخزن آب و تابلو برق برخوردار است. مساحت کل محوطۀ آب‌نما 5000 مترمربع و مساحت آب‌نما 1000 مترمربع است. در این آب‌نما، هر نازل دارای یک پمپ است که نیاز به برنامه‌نویسی ویژه‌ای دارد و اکنون کارشناسان در حال برنامه‌نویسی برای آن هستند.

بوستان مالیات
نبود یک بوستان مناسب در محدودۀ بولوار پزشک که از آمار جمعیتی بالایی برخوردار است، از جمله معضلاتی بود که به همت شهردار کرمان و ساخت بوستانی به نام مالیات در این بولوار مرتفع شد.احداث بوستان مالیات که 11 هزار مترمربع وسعت دارد و دارای فضای سبز، مبلمان شهری، پیاده‌راه، آب‌نما و روشنایی مناسب است، از آبان ماه 95 در دستور کار قرار گرفت.

بوستان رُز
برای افزایش میزان فضای سبز شهر کرمان و البته سطح منطقه دو، ساخت بوستان‌های متعدد در این منطقه در دستور کار قرار گرفت که بوستان رُز در بولوار حجاج، از آن جمله است.این بوستان 9 هزار مترمربعی که ساخت آن از اسفند 95 در دستور کار قرار گرفته، دارای فضای بازی کودکان شامل ست فایبرگلاس، مبلمان شهری، فضای سبز، پیاده‌راه و آلاچیق است. نورپردازی زیبا نیز از دیگر ویژگی‌های بوستان رُز است.

بوستان بیهقی
بوستان 3400 مترمربعی بیهقی، در بولوار جمهوری‌اسلامی نبش خیابان بیهقی واقع شده است.این بوستان که ساخت آن از آبان‌ماه 95 شروع شده، دارای فضای بازی کودکان شامل ست فایبرگلاس، فضای سبز، مبلمان شهری و روشنایی است.ساخت این بوستان از آبان‌ماه 95 آغاز شده است.


بوستان پارسیان
در ادامۀ ساخت بوستان‌های متعدد در منطقه دو شهر کرمان، ساخت بوستان پارسیان در بولوار جمهوری‌اسلامی، ابتدای خیابان پارسیان از آبان‌ماه 95 در دستور کار قرار گرفت.این بوستان 2800 مترمربعی دارای فضای سبز و پیاده‌راه است.


بوستان داوودی
بوستان داوودی در انتهای بولوار جهاد در حال ساخت است.این بوستان که در محدودۀ کورۀ داوودی در حال ساخت است، در آیندۀ نزدیک به بهره‌بردای خواهد رسید.تاکنون، جدول‌گذاری این بوستان به پایان رسیده و مابقی عملیات اجرایی آن در دستور کار است.

پروژه پیاده‌روسازی بولوار معلم


خرداد 96 آغاز شده و آذر 97 به بهره‌برداری رسیده است.
در این پروژه یک هزار و 133 مترمربع فرش موزاییک، 353 متر جدول‌گذاری، 316 مترمکعب بلوک چینی، یک هزار و 541 مترمربع سنگ تافک، یک هزار و 942 مترمربع آجر جالیز و 168 مترمربع کف سازی و نماسازی انجام شده است.

تعویض جدول‌های رفیوژ بولوار آزادگان


جدول‌گذاری بولوار آزادگان (از میدان کوثر تا بولوار چهارراه شیراز) به متراژ 2233.6 متر طول رفت و برگشت از تاریخ 25/7/97 آغاز شده و 28/9/97 به اتمام رسیده است.

Go to top